Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan uzman çavuş alımlarında ilk önce internet üzerinden başvurular alınır, daha sonraki süreçte ise sınav için bir çağrı yapılır ve personel temin merkezinde seçim aşaması faaliyetleri gerçekleşir. Bu seçim aşaması faaliyetleri nelerden oluşmaktadır veya MSB uzman erbaş alımlarındaki seçim aşaması faaliyetleri nasıl yapılır diye sorunuz varsa aşağıdaki bilgileri kontrol edebilirsiniz.MSB UZMAN ÇAVUŞ ALIMLARINDAKİ SEÇİM AŞAMALARI FAALİYETLERİ NELERDEN OLUŞMAKTADIR ?


Başvurusu kabul edilen adaylar Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları/2019 - 2020 yılı Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzunda belirtilen aşağıdaki sınav aşamalarına katılacaklardır.

1) Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri,

2) Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü),

3) Fiziki yeterlilik testi,

4) Mülakat,

5) Kılavuzda belirlenen sınıflarda uygulama sınavları,

6) Sağlık raporu,

7) Güvenlik soruşturması işlemlerinden oluşmaktadır.


Yukarıdaki bilgiler Personel Temin Dairesi başkanlığı tarafından paylaşılan bilgiler olmakla birlikte herhangi bir güncelleme veya değişimde tekrar güncellenecektir. Bu bilgiler ilan yayınlandığında başvuru kılavuzunda da detaylı bir şekilde belirtilmektedir o yüzden başvuru yapacak adayların muhakkak başvuru kılavuzunu dikkatle okumaları elzemdir. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki uzman çavuş alımlarıyla alakalı olarak kurduğumuz web sitemizde tüm alımları detaylıca inceliyor ve siz uzman çavuş adaylarına en doğru bilgiyi vermeye çalışıyoruz o yüzden lütfen site bildirimlerini açın ve android uygulamamızı muhakkak indirin teşekkürler.