Hemen hemen bir çok uzman çavuş adayı 2020 yılında yapılacak olan uzman çavuş alımlarını merak etmektedir, alımlar ne zaman yapılır veya uzman çavuş alımları neye göre yapılır bunlara cevap vermeye çalışacağız.Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman Olur ?

Devamlılık arz eden teknik ve kritik görevler için Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından gerekli görüldüğü takdirde ve personel ihtiyacına göre uzman çavuş ve uzman onbaşı alım ilanları yayınlanır. Yayınlanan ilanlar hem askerliğine devam eden adaylara duyurulur hem de askerliğini hiç yapmamış veya terhis olan adaylara duyurulur.

Uzman çavuş veya uzman onbaşı olmak isteyen adaylar Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin sistemi ve Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden sürekli olarak ilanları takip etmesi gerekmektedir. 2020 yılında yapılacak olan Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Jandarma ve Sahil Güvenlik uzman erbaş alımlarını biz sizin için takip ediyor ve anında yayınlıyoruz alımları kaçırmamak istiyorsanız bildirimleri açmanız önem arz etmektedir.

Şunu hatırlatmamızda fayda var uzman çavuş ve uzman onbaşı alımları personel ihtiyacı göz önünde bulundurularak yapıldığı için herhangi bir ön tarih veya alım takvimi maalesef mevcut değil. Kuvvetler ve Jandarma alımları yapacağını önceden bildirmediği için sizlere tam olarak şu tarihte alım yapılacak gibi bilgiler maalesef ki verememekle birlikte başkaca site ve kaynaklara da pek aldırış etmemenizi öneririz. Yalnız tahminen 2020 yılının başlarında kara kuvvetleri alımı yapılabilir diye düşünüyoruz fakat Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2019 yılı birinci dönem uzman erbaş adaylarının çoğu sınavları beklediği ve gruplara bölündüğü için halen bekleyen adaylar var o yüzden 2020 yılının ortalarına veya sonlarına doğru yine bir alım gerçekleştirebilir fakat bu kesin bilgi değildir.

Uzman çavuş ve uzman onbaşı genel başvuru şartlarını merak eden adaylar lütfen buraya tıklasın sizler için genel başvuru şartlarını hazırladık. Ayrıca sözlü mülakat sorularına buraya tıklayarak erişebilir veya sözlü mülakat esnasında kendinizi nasıl tanıtırsınız makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Önemli Not : Alımları, Alım Duyurularını ve Mülakatlarla ilgili güncel bilgileri takip etmek için bizleri instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz ayrıca bildirim almak istiyorsanız yine aşağıdaki linklerden Android Uygulamamızı indirerek alım zamanında ve duyurularda anında bildirim alabilirsiniz.