Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan 2019 yılı birinci dönem uzman erbaş alımlarında 3. gruba kadar sınavlara çağrı gerçekleşti fakat 4. grup biraz gecikmeli oldu. Uzman çavuş adayları 4. grubun ne zaman çağrılacağını merakla bekliyor biz de sizi aydınlatabilmek adına bu haberi yayınlamak istedik.4. Grup Ne Zaman Çağrılacak ?

Jandarma uzman çavuş ve diğer uzman çavuş alımlarının tüm ilanlarını ve duyurularını sizler için hazırlayıp en doğru bilgiyi sunabilmek adına paylaşıyoruz. Yalnız farklı haber siteleri ve farklı sosyal medya hesaplarında sürekli olarak asparagas haberler yapılmaktadır özellikle 4. grubun gecikmesi sebebiyle ne zaman çağrılacak bakan açıklama yaptı veya jandarma açıklama yaptı gibi haberler dolanmaktadır. Jandarma uzman erbaş 4. grup hakkında ne İçişleri bakanının açıklaması ne de Jandarma Genel Komutanlığının bir açıklaması bulunmaktadır, gecikmesindeki en büyük etken adayların işlemlerinin tamamlanmaması ve şu an bütçe görüşmelerinin yapılmasıdır ayrıca yıl sonu işlemleri tüm kurumlarda bi hayli yoğun geçtiğinden gecikme yaşanması normaldir.

Asparagas haberlerle sizlerin kafasını karıştırmaya çalışan haber siteleri ve sosyal medya hesaplarına itibar etmeyiniz zira hiçbir alım veya duyuru daha öncesinden ne haber sitelerine ne de üçüncü şahıslara bildirilir Jandarma veya Milli Savunma Bakanlığı daha önceden haber vermeden ilanı veya duyuruyu yayınlar geçer.

Aralık ayı içerisinde çağrılma ihtimali düşük görünüyor fakat 2020 yılı ocak veya şubat ayında jandarma uzman erbaş 4. grup çağrıları gerçekleşir diye düşünüyoruz. Yalnız şuna dikkat etmeniz gerekiyor ki net bilgi maalesef veremiyoruz sadece tahmine dayalı olarak sizlere bu bilgiyi verebiliriz. Size önerimiz normal hayatınızı etkilemeyecek şekilde çağrı duyurusunu beklemenizdir farklı sitelerden aldığınız bilgilerin doğruluğunu teyit etmeden normal hayatınızı etkileyecek hiçbir işlemde bulunmamanız sizin faydanıza olacaktır.

2020 Yılında Uzman Erbaş Alımları Devam Edecek Mi ?

Uzman erbaş alımları personel ihtiyacı ve bütçe kaynaklı yapıldığı için 2020 yılında da personel ihtiyacı muhakkak olacaktır. Jandarma Genel Komutanlığında er ve erbaşların az olması ve askerlik süresinin de kısalmasıyla birlikte önemli derecede personel eksikliği meydana geldi, özellikle Cezaevlerindeki personel eksikliği işleyişi bi hayli etkilemektedir. Buna göre 2020 yılında asayiş alımları yoğun olacaktır diye düşünüyoruz. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan alımların da yoğun geçmesi bekleniyor zira 2019 yılında özellikle Kara Kuvvetleri alımları biraz sönük geçti 2020 yılında personel ihtiyacı biraz daha fazla olur diye düşünmekteyiz fakat Bakanlık bu hususta ne düşünür maalesef net olarak bilemiyoruz.

Jandarma mülakatlarında kendinizi nasıl tanıtacağınızı detaylıca anlattık, lütfen mülakatta kendinizi nasıl anlatacağınızı öğrenmek için tıklayın !


Önemli Not : Alımları, Alım Duyurularını ve Mülakatlarla ilgili güncel bilgileri takip etmek için bizleri instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz ayrıca bildirim almak istiyorsanız yine aşağıdaki linklerden Android Uygulamamızı indirerek alım zamanında ve duyurularda anında bildirim alabilirsiniz.