Uzman çavuş olabilmek için öncelikle alım olması gerekmektedir, alım olmadan başvuru yapamazsınız şahsi başvurular veya dilekçeyle yapılan başvurular geçersizdir yani web sitesi üzerinden online olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Bunların haricinde alım ilanı yayınlandığında başvuru kılavuzunda bulunan alım şartlarına hakim olmanız gerekiyor, yani başvuru kılavuzunda bulunan kriterlere uymak zorundasınız. Başvuru şartlarını taşımayan adaylar hangi aşamada olursa olsun başvuruları geçersiz sayılmaktadır, örneğin başvuru yaptınız ön başvurunuz onaylandı ve Ankara'da sınavlara gittiniz gittiğinizde yapılan evrak kontrollerinde belirttiğiniz bilgilerin haricinde yaş şartını, öğrenim şartını taşımadığınız anlaşılırsa adaylığınız sonlandırılmaktadır.Peki Uzman Çavuş Olabilmek İçin Kaç Yaşında Olmanız Gerekiyor ?

Şu an için herhangi bir değişiklik yapılmadığı takdirde 20 yaşından gün almış ve 27 yaşını doldurmamış olmanız gerekiyor. Sözleşmeli erbaş ve erler için yaş sınırı ise 29 yaşından gün almamış olmamaları gerekiyor şu an için şartlar bu şekilde fakat yaş şartında yeni ilanda esnetilme veya farklı karar alındığında düşebilir veya yükseltilebilir bunu ilan yayınlanmadan söylemek mümkün değildir.

Uzman Çavuş Olabilmek İçin Nereden Başvuru Yapabilirim

Uzman çavuş veya uzman onbaşı olmak isteyen adaylar ilan yayınlandığında MSB Personel Temin web sayfasından veya Jandarma Genel Komutanlığı web sayfasından online olarak başvuru yapabileceklerdir. Alım ilanlarını ve tüm detaylarını biz inceleyip sizlerle paylaşıyoruz takipte kalmanız ve bildirimleri açmanız durumunda sizlere otomatik olarak bildirim gelecektir.