Barış Pınarı Hârekat bölgesinde 8 ocak 2020 tarihinde maalesef bombalı araç saldırısı sonucunda 4 Kahramanımız şehit olmuştur.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 08 Ocak 2020 tarihinde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucunda dört kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.


Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

GAZİANTEP'E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Patlamada şehit olan Uzman Çavuş Erol Yanık’ın şehadet haberi Gaziantep'in Beykent Mahallesi’nde yaşayan ailesine verildi. Baba Mustafa Yanık ile anne Halise Yanık, oğullarının şehit olduğu haberini askeri yetkililerden öğrendi. Şehadet haberini alan Yanık çifti gözyaşı döktü.
Şehit haberinin duyulması üzerine çok sayıda vatandaş, Yanık ailesinin evine geldi. Şehidin evi ile sokağına Türk bayrakları asıldı.

EROL YANIK 1 AY ÖNCE NİŞANLANMIŞTI

1 ay önce nişanlandığı ve yakın zamanda evleneceği öğrenilen şehit Erol Yanık’ın cenazesinin yarın ikindi vakti düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

TARSUS'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan İstikam Astsubay Üstçavuş Sinan Köse'nin acı haberi memleketi Mersin'in Tarsus ilçesindeki baba ocağına ulaştı.

Köse'nin şehit haberi askeri yetkililer tarafından Mersin'in Tarsus ilçesi Taşobası köyündeki ailesine bildirildi. Baba Hacı ile anne Songül Köse, çocuklarının şehadet haberi ile yıkıldı. Şehidin evine Türk bayrakları asılırken, acı haberi alan yakınları ve komşuları, taziye ziyaretine geldi.
Şehit Köse'nin cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.


Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine ve Yüce TÜRK milletine başsağlığı diliyoruz, rabbim sabır versin kahramanlarımızı unutmayacak, unutturmayacağız !