Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılan 2019 yılı uzman erbaş alım sonuçları bugün açıklandı, 2019 yılında sınava giren adayların kontrol etmesi gerekmektedir.Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Yayınlanan Duyuru ;
Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı  içerisinde icra edilen uzman erbaş temin faaliyetlerine yönelik sınav sonuç duyurusu için tıklayınız...

2020 Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı Alımları Ne Zaman Yapılacak ?

Bu konu hakkında sosyal medya üzerinden ve google araştırmalarından anladığımız üzere çok araştırma yapılmaktadır fakat şunu bilmenizde fayda var, Kara Kuvvetleri uzman çavuş ve uzman onbaşı alımları Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Hal böyleyken bakanlık tarafından alımların yapılacağı tarih veya kaç kişi alınacak bu tür bilgiler net olarak hiçbir haber sitesi, haber kanalı veya başkaca yerlere bildirilmez. Alım olacağı zaman milli Savunma Bakanlığı direkt olarak ilanı yayınlar ve adayların başvuracağı kılavuzda tüm şartları bildirir. Tahminlerimize göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı ocak, şubat veya mart aylarında bir alıma gidebilir fakat alımlar personel ihtiyacı, bütçe planlaması gibi nedenlerle bağlantılı olduğu için net olarak alım sayısı veya kesin olarak alımın yapılıp yapılmayacağı maalesef ki meçhul.

Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı Alım Şartları Nelerdir ?

2020 yılında yapılabilecek olası alımlardaki alım şartlarını daha önceki alımlardan yola çıkarak sizlerle paylaştık fakat ilanda bir değişiklik olabileceğinden lütfen başvuru kılavuzunu okumadan yine de başvuru yapmayınız, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılabilecek uzman çavuş ve uzman onbaşı genel başvuru şartlarını okumak için lütfen buraya tıklayın !

Önemli Not : Alımları, Alım Duyurularını ve Mülakatlarla ilgili güncel bilgileri takip etmek için bizleri instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz ayrıca bildirim almak istiyorsanız yine aşağıdaki linklerden Android Uygulamamızı indirerek alım zamanında ve duyurularda anında bildirim alabilirsiniz.