Değerli uzman çavuş ve uzman onbaşı adayları, bu sayfayı hazırlamaktaki maksadımız bilgi kirliliği oluşmaması için sorularınızı tek çatı altında toparlamak istemektir. Alımların ne zaman yapılacağı, elenme sebepleri, mülakatla alakalı sorular ve aklınıza takılabilecek soruları aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sorduğunuz sorulara editörlerimiz anında cevap veremeyebilir fakat en kısa zamanda cevap vereceklerdir.Uzman çavuş mülakatlarında kendinizi nasıl tanıtmanız gerektiğiniz detaylıca hazırladık, mülakatlarda kendini nasıl tanıtacağını öğrenmek isteyen uzman erbaş adayları lütfen buraya tıklasın.

Ayrıca sizler için bir uygulama hazırladık, 2020 yılında yapılacak olan uzman çavuş veya uzman onbaşı alımlarını kaçırmak istemiyorsanız lütfen buraya tıklayın ve android uygulamamızı indirin, uygulama sadece 5 mb boyutunda ve bildirim özelliği olduğu için alım ve duyurularda sizlere bildirim gönderiyoruz.

Uzman çavuş ve uzman onbaşı mülakatlarında sorulabilecek genel sorular ve cevaplarını da siz değerli adaylar için hazırladık, 2020 yılında yapılacak uzman çavuş veya uzman onbaşı alımları için mülakat sorularına çalışmanız sizin faydanıza olacaktır. Mülakat sorularına ve cevaplarına erişebilmek için lütfen buraya tıklayın !

Her uzman çavuş adayı ve hali hazırda görevde olan uzman erbaşların bilmesi gereken 3269 sayılı uzman erbaş kanununu da unutmadık elbette, 3269 sayılı uzman erbaş kanununu mutlaka en az 10 kez okumanız gerekiyor, kanunu okumak için lütfen buraya tıklayın !

ÖNEMLİ !LÜTFEN SORULARINIZI YORUM BÖLÜMÜNDEN SORUNUZ ! 


Önemli Not : Alımları, Alım Duyurularını ve Mülakatlarla ilgili güncel bilgileri takip etmek için bizleri instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz ayrıca bildirim almak istiyorsanız yine aşağıdaki linklerden Android Uygulamamızı indirerek alım zamanında ve duyurularda anında bildirim alabilirsiniz.